Čez Kramarjevo smer na sončni vrh Storžiča
Po sobotnem plezanju smo se Matevž, Erik in jaz dogovorili, da gremo danes v severno steno Storžiča. Z istim namenom se nam je pridružil tudi David Jereb. Za podvig smo izbrali klasiko zimskih vzponov, Kramarjevo smer. Razmere so preprosto rečeno idealne. Grapa je lepo zalita, skalni skoki pa so prekriti s trdim ledom.
Ker je včeraj že Aleš opravil ta vzpon, smo približno vedeli kaj nas čaka. 🙂 Dva stroja, čelada in dereze… gremo! Vendar ne prezgodaj, nikamor se nam ne mudi. In tako se je zgodilo, da se je tekom jutra redka oblačnost iz višine umaknila. Kapo in rokavice so na vrhu nadomestila sončna očala. Z nasmejanimi obazi smo si vzeli čas za malico, fotografiranje in užitek na soncu. 🙂
Sestop smo opravili po petem žrelu in tako v stilu s klasičnim vzponom tudi sestopili po klasični smeri poti Lomu.
Naj omenim, da je pod vrhom nastala opast, zato smer zavije levo, le nekaj metrov od zaledenelega križa.






