Otroška šola v Turncu
Ta četrtek (7.4.) (in vse ostale sončne četrtke v Aprilu) bomo otroško plezalno šolo izvedli v Turncu, v sektorjih Garderoba in Kapelca. Vabljeni vsi, ki imate radi dobro vzdušje ob lepem vremenu in vas zanima kako dobro plezajo naši otroci. Vaše varovalne in tudi plezalne veščine pa bodo seveda več kot dobrodošle!
Orientacija za alpinistično šolo, 2.4.
V soboto smo imeli pravo pomladansko orientacijsko tekmovanje. Kompasi so se veselo vrteli, karte padale v blato, drevje ni bilo še nikoli tako gosto in potočki nikoli tako zaviti
A vsi smo našli vse kontrole!
V pravi pomladni pripeki smo poleg znanja iz orientacije pridobivali še kondicijo, saj nam je Maja “predpisala” kar nekaj kilometrov, ki smo jih z zgubljanjem še malo podaljšali. Trasa, ki nam jo je postavila pa je res prijetno presenečenje… Sploh za hribovske džankije, ki morda že včasih pomislimo da je res lepo samo v hribih, ampak tale trasa je res uživaška. In Maja je vstala ob nečloveški uri da nam jo je postavila. Mislim, da je bilo tole tista prava stvar, kjer se dejansko nekaj naučiš o orientaciji in poleg tega že toliko povadiš, da se ti začne sanjati za kaj gre.
Tekmovanje otroške plezalne šole, 31.3.
Ta četrtek pa ni bil običajni četrtek. Otroci so prihajali malo napeti in hitro posedli starše na tribune. Ja, to je bil dan velike tekme. V telovadnici je bila tudi razstava otroških plezalnih risbic, ki so nastale ob “natečaju” za letošnji motiv za majico, pa risalnica za neplezajoče bratce in sestrice. Torej dogodek kot se šika, začinili pa smo ga še s poenotenimi letošnjimi oranžnimi majicami 🙂
No tekma se je kmalu začela in videti bi jih morali. Kako so grizli oprimke, kako so se napenjale mišice, kako je tekel znoj. Ni bilo heca, tekma je bila res ostra! Res so bili zmagovalci vsi, tisti ki pa so stali na zmagovalnem odru so res pokazali tako plezanje, ki jim ga lahko samo zavidamo.
Tekma je res lepo uspela ob briljantni organizaciji! Čestitke šefici Špeli, pa seveda vsem vaditeljem ki so letošnjo šolo omogočili. Seveda pa je ni konec! Ta četrtek velja lepa napoved in se dobimo v Turncu, zato vsi toplo vabljeni!
Slovenska
Ponoči v se pripeljemo do izhodišča za Cmir. Naprej je cesta videti zasnežena. Nam vsaj nazaj grede ne bo treba pešačiti. Tako se kar takoj spravimo na smuči. Za 20 metrov. Naprej je cesta kopna, vendar imamo srečo, da ne za dolgo. Pri Aljažu je potrebno še enkrat sneti smuči, saj je okolica Doma brez snežne podlage. Do plazovine pod Steno, kjer dokončno pospravimo smuči, se tu pa tam še pomatramo čez kakšen kopen delček.
Izpit za alpiniste- razpis
Razpisi izpitov za alpiniste v letu 2011 so zunaj, več na naslovu KA pri PZS;
ORIENTACIJA
Pozdravljeni Vertikalci!
V četrtek 31.3. ob 19.00 bo v klubskih prostorih predavanje o orientaciji.
Skupna orientacijska tura bo, ne glede na vreme, v soboto 2.4. ob 10.00 v gozdovih okrog Skaručne in Šmarne gore. Tura bo potekala podobno kot orientacijska tekmovanja. Na terenu bodo postavljene kontrolne točke. Izbira poti je odvisna od presoje članov skupine. Orientacijske zanke bomo reševali po skupinah, ki jih bomo določili v četrtek (kasneje se še lahko prijavite po mailu). Kompas je zelo priporočljiv pripomoček (vsaj 2 na skupino), karto pa dobi vsaka skupina na terenu. Tura bo predvidoma trajala 4-5 ur (prostor za bivak na terenu ni predviden). Za lokacijo zbora in vse ostale detajle se dogovorimo v četrtek na sestanku.
Vabljeni vsi Vertikalci!
Nedeljsko plezanje v Brani
Medtem ko so sobotni žurerji še iskali pot domov, smo Aleš, Branka in Jaka že drveli proti Jermanci. Za tokratni cilj smo si izbrali Brano, osvojili pa naj bi jo po Šiji.
Naše želje je dobri dve uri kasneje odpihnil neverjetno močen severni veter, ki nas je premetaval levo in desno po Kamniškem sedlu. Ko smo bili že skoraj na tem, da obrnemo (pot po grebenu je bila absolutno izključena), smo se odločili, da dokončno sodbo odložimo do ‘melišča’ Brane. Druga najboljša odločitev dneva! Prva je bila sprejeta na dogovorjenem mestu, ko je Aleš, kot da to ni nič posebnega, zaključil: “Jah nič, gremo kar direkt gor popikat!”
Beri dalje »
Gran Paradiso
Padla je ideja, da bi se za vikend 16. in 17. aprila odpravili na turno smuko z Gran Paradisa (4061 m). Zaradi organizacije prevoza (dobrih 700km), v prvi vrsti pa rezervacije sicer zelo zasedene koče Rifugio Vittorio Emanuele, prosim, da se vsi zainteresirani najkasneje do torka 22.3.2011 javijo na mail, telefon oz. preko komentarja.
Gre sicer za tehnično lahek, a kondicijsko zahteven pristop na štiri tisočaka s skoraj 2200 višinskimi metri turne smuke ob spustu.
Na Paradiso gremo Kruhi, Aleš, Jaka, Anja, Andrej, Anže …
Umetna stena
Plezanje na umetni steni v OŠ Pirniče v torek, 22.3.2011 zaradi zasedenosti telovadnice ob prireditvi ODPADE!
Vabilo na predavanje Dejana Ogrinca
Dragi Vsi!
Če vas zanima…
Kako doživiš čisto poseben dopust, kjer si istočasno v divjini in civilizaciji obenem?- Kako se orientiraš brez karte in GPS-a v arhipelagu, ki ima približno 30.000 otočkov in otokov?
- Kako spraviš jadrnico na avion in ob tem ne bankrotiraš?
- Kako lahko skale plavajo na morski gladini?
- Kako kajak spremeniš v jadrnico v 10 minutah?
- Kakšno je to posebno plovilo, ki ga uporabljajo celo vojaki marinci?
- Kako se premažeš s sredstvom proti komarjem od nog do glave, seksaš in se NE zastrupiš ob tem?
Potem pridite na epsko predavanje, z zložljivim kajakom in na lastni pogon med čudovitimi granitnimi otoki Štokholmskega arhipelaga, ki bo
v četrtek, 24. 3. na AO Vertikala
Za uvod v predavanje, pa boste doživeli še lepše presenečenje, fotografsko razsvetljenje ob klasičnih diapozitivih s prelivanjem, kaj to morsko kajakarjenje in potovanje po morju sploh je. Zgodba se vije od domačih zimskih rek, preko Italijanskih lagun, Benetk, Jadrana do Grške Kefalonije.
Dragi Vsi!
Če vas zanima…
Kako doživiš čisto poseben dopust, kjer si istočasno v divjini in civilizaciji obenem?



Kako se orientiraš brez karte in GPS-a v arhipelagu, ki ima približno 30.000 otočkov in otokov?
Kako spraviš jadrnico na avion in ob tem ne bankrotiraš?
Kako lahko skale plavajo na morski gladini?
Kako kajak spremeniš v jadrnico v 10 minutah?
Kakšno je to posebno plovilo, ki ga uporabljajo celo vojaki marinci?
Kako se premažeš s sredstvom proti komarjem od nog do glave, seksaš in se NE zastrupiš ob tem?





Potem pridite na epsko predavanje, z zložljivim kajakom in na lastni pogon med čudovitimi granitnimi otoki Štokholmskega arhipelaga, ki bo v Četrtek, 24. 3. na AO Vertikala
Za uvod v predavanje, pa boste doživeli še lepše presenečenje, fotografsko razsvetljenje ob klasičnih diapozitivih s prelivanjem, kaj to morsko kajakarjenje in potovanje po morju sploh je. Zgodba se vije od domačih zimskih rek, preko Italijanskih lagun, Benetk, Jadrana do Grške Kefalonije.

