Ponovitev manevrov

Člani in članice kluba, ki bi pred Paklenico radi obnovili znanje letne tehnike, ste vabljeni, da se udeležite obnovitvenega tečaja.

Tečaj se bo odvijal v telovadnici OŠ Pirniče, v četrtek 20.10 ob 16:30.

Plezanje na umetni steni

Člane in članice kluba, hkrati pa tudi širšo plezalno skupnost obveščamo, da se v torek 4. oktobra ob 20. uri prične sezona plezanja na umetni steni v telovadnici Osnovne šole Pirniče.

Cene ostajajo enake lanskoletnim – enkratni obisk se računa 5€, sezonska karta, ki velja od začetka oktobra do konca aprila, pa 80€. Zneske lahko vplačate pri na licu mesta pri dežurnem.

Vabljeni!

Vikend paket v Kamniško-Savinjskih Alpah

Nad meglo na vrhu Skute

Osnovni plan je bil doseči bivak pod Skuto iz logarske strani, popoldne preplezati še kakšno krajšo smer, prespati v bivaku, naslednji dan pa se podati v Zajedo Skute. Anže se je zmenil z vremenarji za dobro napoved, jaz pa z ženo za vikend izhod – obetal se nama je fantastičen konec tedna.

Za prvi vzpon sva si zaradi težkih nahrbnikov (moj je skupaj z vrvjo tehtal kar 19,5 kg) izbrala lažjo smer v Turski gori, vseeno pa sva si Raz Szalay-Gerin (300m, III+) v zadnjih raztežajih popestrila z lepo plezljivimi štiricami. Po izstopu sva se spustila do bivaka, pri tem pa pospremila še v megli izgubljena planinca, ki sta na napačnem koncu zaskrbljeno iskala pot čez Žmavčarje. Beri dalje »

Smer Debelakove

Maja v Mali Rinki

Maja J. in Anja Č. sva po obisku več plezališč in po prvi skupni preplezani Vzhodni smeri v Mali Rinki (11.9.11; beri: smer super, skala odlična) odločili, da nama gre skupaj prav dobro. Ni trajalo dolgo, da sva si izbrali naslednji cilj – Smer Debelakove v Veliki Mojstrovki (16.9.11).

Na dostopu sva se še spraševali, kako bova našli vstop, če pa je taka megla. Še preden sva prišli do Slemena, je sonce že posušilo jutranje megle in odprl se nama je lep razgled na steno. Še malo po PP in že sva stali na vstopu.

V prvih štirih raztežajih sva našli veliko klinov, zato sva bili kar hitri. Po tem sva se odločili, da hribi niso plezališče in da bi nama malo šlosarske prakse prišlo kar prav in sva jo mahnili naravnost po zajedah, ploščah in počeh. Do vrha smeri sva našli le malo sidrišč in klinov (beri kot: zgodila se nama je manjša dezorientacija).

S stena Velike mojstravke

Nekaj časa sva se še trudili s skico, ko pa sva ugotovili, da sva že zelo visoko in da nama do vrha smeri manjkata še kakšna 2 raztežaja, sva pospravili skico v žep in sledili nizu lepih zajed do vrha. In ne, nisva zlezli prvenstvene, saj sva 20 m pod robom stene v zajedi našli klin, izstopili pa sva pri možicu. Najina smer se je prevesila v lepo petico v lepi skali. In zadovoljni sva jo mahnili v dolino. Novim podvigom naproti.

Pa še splošen vtis: I FEEL OLYMPIC TODAY 😀

Klubski sestanki ponovno ob 20:00

Člane in članice AK Vertikala obveščamo, da se bodo od 22.9.2011 dalje četrtkovi klubski sestanki ponovno pričenjali ob 20. uri.

Se vidimo ta četrtek ob 20:00.

Otroška šola 2011/2012 odpade

Otroške plezalne šole letos žal ne bomo izvedli. Vaditelji bomo imeli preveč dela in obveznosti s svojimi malčki.  Seveda pa upamo, da se naslednje leto spet vidimo!

Ekipa OPŠ

Alpinistična šola 2011/2012

Vabimo vas na informativno plezanje v plezališče Turnc pod Šmarno goro (sektor Garderoba ob vstopu zavarovane Pogačnikove poti iz Vikrč na Šmarno goro), dne 29.septembra in  6. oktobra 2011 ob 16.30 uri. Lahko se boste poizkusili v  športnem plezanju,  prusikarjenju, seznanili  pa vas bomo tudi z inštuktorji in potekom dela v alpinistični šoli. Za udeležbo na plezanju ne potrebujete nobene dodatne opreme.

Program Alpinistične šole  je podrobno opisan v desnem meniju Alpinistična šola,  Proram AŠ. Glavna dela šole se izvajata v dveh  sklopih, Tehnika v kopni skali in Zimska tehnika.

Tehnika v kopni skali    

Konec oktobra se bomo z inštruktorji odpravili za podaljšan vikend v plezalski raj Paklenica. Inštruktorji vas bodo tam porazdelili v skupine in peljali v “skalo”,  kjer vam bodo pokazali osnovne tehnike,  kot so postavitev sidrišča,  vozli, spust po vrvi, itd. V galeriji si lahko ogledate nekaj slik iz lanske “Pakle”. Prosti čas bo seveda namenjen spoznavanju in druženju.

Zimska tehnika

Pozimi (januar oz. februar) bomo za podaljšan vikend obiskali Vršič. Teoretični del predavanj bo potekalo v koči, praktični del pa  zunaj na snegu , sem spadajo hoja z derezami, izdelovanje sidrišča , ustavljanje s cepinom, itd. V galeriji si lahko ogledate slike iz lanskega leta Vršič 1, Vršič 2, Vršič3.

Največje dovoljeno število vpisa, je omejeno na 10 tečajnikov!

Dodatne informacije in predhodne prijave so možne pri glavnem inštruktorju Tomu Šetina, tel. 041/ 534-180 , 070/ 861-120, tomo.setina@gmail.com

Poziv za zamenjavo: Petzl Grigri 2

Obvestilo zadeva vse GRIGRIJE 2 (D14 2O, D14 2G, D14 2B ) s prvimi petimi številkami serijske številke med 10326 in 11136.

Razlogi

V Petzlu smo odkrili, da izjemno velika sila na popolnoma odprto ročico GRIGRIJA 2 lahko povzroči notranje poškodbe, tako da se lahko ročica zatakne v odprtem položaju. Ko se ročica zatakne v tem položaju, je funkcija dodatnega zaviranja onemogočena. Pokvarjen GRIGRI 2 bo v tej obliki deloval podobno kot ročna priprava za varovanje (npr. zavorne ploščice).

Če uporabljate pokvarjen GRIGRI 2 z ročico zataknjeno na mestu, kot prikazuje slika 1, se bo zaradi nezmožnosti kontroliranja vrvi, s katero zavirate, povečalo tveganje za nekontroliran spust. GRIGRI 2 s pokvarjeno ročico morate takoj prenehati uporabljati. Beri dalje »

Vabljeni na četrtkov piknik

V četrtek, 2. junija od 16:00 dalje si rezervirajte čas za piknik!

Rezervirali smo prostor v Selu pri vodicah 10a – prosim oglejte si zemljevid ali sliko poti do piknik prostora.

Branka nam bo skuhala golaž, poskrbljeno bo za pijačo (pivo in sok), na voljo pa bo tudi žar.

V neposredni bližini je tudi prostor za nogomet in odbojko, zato prinesite žoge, športno opremo in ostale rekvizite. Zaželjen je tudi kakšen radio, še bolj pa inštrumenti ( kitara, Andrejeva harmonika … ) Piknik bo namreč točno tak, kot si ga bomo naredili – sami. Se vidimo v četrtek!

P.s.: Pa še za tiste, ki berejo nekoliko počasneje. Četrtkov klubski sestanek … odpade.

Skupna tura: Vršiči

Dvodnevna tura v Bele vode je zaradi slabe napovedi v soboto (cel dan bo deževalo) odpovedana. Skupno turo bomo zato izvedli v nedeljo, 29.5.2011. Pod stene Vršičev se bomo odpravili iz zbirnega mesta pri avtobusni postaji v bližini gondole za Veliko planino.  Zbor je ob 5:45 – zamudnikov ne čakamo. Zaradi formacije navez, se prijavite pri Alešu (cvahte.ales@gmail.com).

Foto: ŠAO Velenje

Obvezna oprema:

  • pas
  • čelada
  • varovalo
  • 4 vponke z matico
  • 4-5 alpinističnih kompletov
  • neskončna zanka za izdelavo sidrišča
  • 2-3 pomožne vrvice
  • kladivo
  • kakšen metulj in zatič*
  • 3 klini*
  • vrv*

*v kolikor od mlajših pripravnikov kdo nima, bomo posodili

AŠ 2025

Utrinek

Vremenska napoved
Zadnji komentarji
Arhivi zapisov