Objave z značko ‘zgornji steber’

Popoldanski Steber Brane s Šijo

IMG_20150519_193712Vsem, ki se prepirajo ali je bolje nabirat regrat ali gobe, bi rad sporočil, da se motijo. Najbolje je nabirat kondicijo. Po možnosti nekje v oblaku. Sam. Za izrazito terapevtski učinek takoj po šihtu.

Po Zeleniških špicah, ki smo jih prejšnji torek popoldne zlezli skupaj z Majo in Branko, sem se tokrat odpravil proti Kamniškem sedlu. Protiutež poletnemu vremenu v dolini je bil grozeče črn oblak, ki je objemal vršace Kamniških alp in iz katerega je vsake toliko malo pricurljalo. Že na poti proti sedlu sem srečal premražena planinca, ki ju je na vrhu Brane ujela sodra. No, pa saj ne bo padala dvakrat v istem popoldnevu … ?

Nadaljeval sem proti vstopu v Zgornji steber, nekje na pol poti vstopil v oblak,  po pol ure pa sem se priklopil na Šijo. Ne bo nevihte, a ne …  ? Ni je bilo in kmalu sem že sestopal po planinski poti z vrha Brane. Za celotno turo sem od avta do avta potreboval 3h in 10minut.

Nabrano kondicijo sem doma očistil, zložil na mizo in jo zaužil skupaj s prebrancem, svežo polnozrnato štručko in mešano solato. Drugače pa jo je v hribih še precej, leži vsepovsod! Poleg tega ‘Zakon o davku na prekomirno nabiranje’ menda kar še čaka na prvo parlamentarno obravnavo, tako da ni nobenih zavor. Navali narode!

AŠ 2025

Utrinek

Vremenska napoved
Zadnji komentarji
Arhivi zapisov