Predavanje: izrazoslovje

Plezarija v južnih stenah se je že dobro začela. Kmalu pa bodo na vrsto prišle tudi severne stene in daljše smeri. Nekateri ste že začeli plezati v hribih, drugi še boste in takrat vam bo znanje izrazoslovja prišlo še kako prav. Prepoznavanje simbolov in branje skice, osnovno razumevanje alp. žargona in podobno so teme, ki jih mora poznati vsak, ki se vsaj malo ukvarja z alpinizmom.

Da se ne boste preveč zgubljali v stenah, vam bo Matevž Sršen pripravil predavanje iz izrazoslovja.

Predavanje bo ta četrtek ob 19. uri v klubskem prostoru.Vabljeni vsi člani kluba!

Dvojna naveza v Akademski smeri

Vse skupaj se je začelo kot povsem mirno jutro. Z Marjanom sva sopihala v klanec proti Vežici, se po slabi uri in pol navezala in vstopila v prvi cug. Ko sem na prvem štantu pobiral Marjanov štrik pa se je pod steno začel show: “Ooohooo, lej ga načelnika!” In nazaj čez smer: “Pa kjeee sta podpreceeednika!?!” Medtem sta namreč pod steno prispela tudi Meno in Grega, ki sva jima menda ukradla idejo za smer. No, v zameno sva jima pomokala moker prvi cug.

In tako smo šli do vrha. Malo plezali, v glavnem pa peli, žvižgali in se zmerjali čez steno. Ko smo ravno ugotavljali, da se redko zgodi, da se  v isti smeri znajdejo vodja šole, predsednik in oba podpredsednika (pogrešali smo le navezo blagajnika in zapisnika), se je pod steno sprehodil legenda kluba Tonček. Ob splošnih ovacijah plezalcev je bil dan popoln!

Po spustu po smeri je Marjan ‘friknil’ še prvi cug Lahove – ker ena sedmica na dan je pa res premalo za takega kerlca – in sledil je tek v dolino. Humarjevega 20 minutega rekorda sicer nisva podrla, ampak dala sva vse od sebe.  Ture pa še ni bilo konec. Pri avtu sva morala pospraviti še mrzlo pivo in banane. V tem zaporedju. Ah, težka je ta alpinistična …

Izredni občni zbor AK Vertikala

V četrtek, 19.6. ob 20:30, bo v klubskih prostorih potekal izredni občni zbor. Točka dnevnega reda je samo ena: izvolitev novega predsednika. Vabljeni vsi potencialni kandidati!

Udeležba na občnem zboru je za člane kluba obvezna!

Vertikalski piknik

Piknik bo v vasi Brlog (domačija Katje Oblak).

Navodila za pot:

Ljubljana  Velike Lašče
zaviješ desno v smeri Nova vas
Mala Slevica  Karlovica  Podžaga  Žaga
zaviješ desno na makedamsko cesto  do konca (se držiš desno)

https://www.google.si/maps/dir/Center/Brlog+-+del+4,+1315+Velike+La%C5%A1%C4%8De/@45.9181318,14.437927,11z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x47652d633629a6c3:0x456af8c761337564!2m2!1d14.515132!2d46.047677!1m5!1m1!1s0x4764da6e419ecf77:0x8adb6594ad7bbc61!2m2!1d14.5590828!2d45.7882681

Naslov: Brlog 4, 1315 Velike Lašče

Še telefon (ker tam ni signala za mobitel): 05 9936583

Orientacija in piknik

Dobimo se v soboto 24.5. ob 12h na parkirišču v Srednjih Gameljnah (greste z avtoceste proti Gameljnam, mimo obračališča avtobusa št.8, ki je na sliki označeno z rdečo puščico, drugi odcep levo in po 50 m je na desni majhno parkirišče).

Imejte kompas in plastenko vode. Vsak udeleženec dobi karto pred štartom.

Po orientaciji ob 17h sledi vertikalski piknik v Brlogu (Velike Lašče). Dodatne informacije in prijave pri Marjanu (031 270 961). Ja, lahko pridete samo na piknik, zaželjena pa je čim večja udeležba na orientaciji. Za tečajnike pa je seveda obvezna.

Poletni čas “ferajna”

Obveščam vas, da se s 15.5.2014 spremeni čas pričetka “ferajnov” iz 20:00 na 20:30!
Boong!

Orientacija: predavanje in klubska dirka

Tudi letos v sklopu alpinistične šole organiziramo predavanje o orientaciji, ki bo v četrtek 22.5. ob 19.30 v klubskih prostorih. Svoje teoretično znanje boste lahko v praksi preizkusili v okolici Rašice v soboto 24.5. Čas pričetka orientacije in vse ostale podrobnosti boste izvedeli na četrtkovem predavanju oz. sestanku.

Zaželjena udeležba tečajnikov, vabljeni pa vsi Vertikalci!

Smuka čez SV steno Prestreljenika – VIDEO

O smučanju čez SV steno Prestreljenika smo že pisali. Ker so  upi Vertikale pokazali svoj talent tudi v post-produkciji in montaži, pa lahko tokrat objavimo video posnetek spusta. Še enkrat bravo!!!

Predavanje: Reševanje v gorah

V četrtek, 17.4 aprila ob 18h, bo v klubskih prostorih potekalo predavanje o reševanju v gorah in Gorski reševalni službi.

Predavanje bo vodil član kluba, Jože Celestina. Zaželjena je predvsem udeležba letošnjih tečajnikov, vabljeni pa seveda tudi ostali člani  AK Vertikala.

Žleb iz Bodentala & Centralna grapa – Vrtača

V torek proti veceru že razmisljam, kaj bi za vikend? Ok vreme je napovedano sledeče; Pihal bo Severni veter, popoldne plohe. Čez teden se napoved ne spremeni kaj dosti, torej nekaj hitrega, Vrtača – Centralna? Hm, zakaj pa ne? Takoj aktiviram moje sotrpine oz bolse receno uzivace, Jakatu poslem sporocilo in seveda Jaka kot Jaka takoj za akcijo. V petek izdam svoje plane se Gregatu, ki pa z veseljem sprejme povabilo.
V soboto se torej trije veseli Vertikalci odpravimo proti Ljubelju. Da bi začinil turo, štartamo iz Podna – Bodental in se odpravimo proti žlebu, ki leži med Zelenjakom in Palcem. Dobro družba & dobro vzdušje in pa seveda “šajba” na nebu, nas kar hitro ponesejo na vrhu žleba. Tam naredimo kratko pavzo in se odpravimo proti Vrtači. Grega pri raziskovanju “nekaj novega” zapusti mene in Jaka pred začetkom Centralne grape in skrene levo. Na vrhu grebena se naša skupinica že spet združi. Še ena kratka pavza, pospravimo kože & dereze in odsmučamo dol. Jaka in jst odsmučava po Centralni, Grega pa je odsmučal neko svojo varijatno – kaj pa veš, mogoče celo prvenstvena ? 😀
Razmere pa so bile sledeče: NORO NORO in še enkrat NORO. Vse skozi super podlaga z nekaj več kot 10 metri poledenelega na sredini Centralne grape v Vrtači. Slike tako kot vedno najdete v galeriji.
AŠ 2025

Utrinek

Vremenska napoved
Zadnji komentarji
Arhivi zapisov