Klubski sestanki v decembru

Zaradi prenove sejne sobe gasilskega doma, člane AK Vertikala obveščamo, da bodo decembrski klubski sestanki potekali v Medotu. Termin ostaja nespremenjen, torej četrtek od 20h dalje. Glede na videno na sobotni zabavi, nova lokacija najverjetneje ne bo predstavljala razloga za večje proteste ali nezadovoljstvo.

Se vidimo v četrtek!

Oddaja vzponov za leto 2013

Kot vsako leto tudi tokrat zbiramo vzpone članov AK Vertikala. Opravljene vzpone vpišite v tabelo in jo najkasneje do četrtka 5. decembra pošljite na naslov marjankozole@yahoo.com. Prazno tabelo si lahko prenesete tukaj.

Splača se potruditi, najboljši dosežki preteklega leta bodo nagrajeni na prednovoletni zabavi!

Prednovoletna zabava AK Vertikala

Letošnja novoletna zabava s sprejemom med alpiniste bo  v Mihovem domu pod Vršičem in sicer se zberemo v domu v soboto, 7. decembra 2013, med 17. In 18. uro. V domu bomo lahko tudi prespali.

Če bo vreme ugodno in snežna podlaga že dovolj stabilna, se bomo v nedeljo lahko podali še na kakšno turo. Več o tem bodo člani izvedeli na sestanku, ta četrtek, 28.11. zato naj se ga udeležijo v čim večjem številu. Beri dalje »

Ko Vertikalci napadejo Paklenico

Vodja alpinistične šole, AI Marjan Kozole

V času krompirjevih počitnic smo, kot že nekaj zadnjih let, v sklopu alpinistične šole izvedli tečaj kopne tehnike v Paklenici. Tečaja se je udeležilo vseh osem tečajnikov, ponovno pa se je v obljubljeni deželi športnega plezanja zbral velik del aktivnih Vertikalcev, skupaj nas je bilo okoli trideset.

Z Marjanom sva se na pot proti morju odpravila že v ponedeljek in ni nama bilo žal. Sledili so trije čudoviti, topli dnevi, splezala sva Mosoraško, Velebitaško, Ljubljansko in PIPS, se kopala v svežem Jadranu in se naplezala še pred prihodom tečajnikov.

V četrtek je bil na sporedu prvi del tečaja. Tečajniki so na terenu uporablili v telovadnici pridobljena znanja ter v lažjih smereh Velikega Vitrenika pridobili prve praktične izkušnje gibanja naveze. Ves čas so jih budno spremljali alpinistični inštruktorji ter bolj izkušeni člani kluba. Na vrhu grebena je sledil še spust po vrvi in prikaz nameščanja varoval v daljši prečki. Dan se je prevesil v večer in kmalu so do izraza prišle druge kvalitete, ki s skalnim plezanjem nimajo neposredne povezave. Beri dalje »

Nagradni fotografski natečaj AK Vertikala

Člane in članice Alpinističnega kluba Vertikala vabimo k sodelovanju pri nagradnem fotografskem natečaju.

Fotografije z motivi plezanja in gora (športno plezanje, zimski in letni alpinizem, panoramske fotografije ipd) potrebujemo za izdelavo letnega klubskega koledarja – kvaiteta posameznih fotografij naj bo torej vsebinsko in tehnično primerna objavi na koledarju. Fotografije najkasneje do 14. novembra zbira Katja, pošljete pa jih lahko na naslov katypirc@gmail.com ali jih na elektronskem mediju (CD, USB) prinesete na klubski sestanek. Fotografijam prosim priložite tudi podatke o tem kdo je na sliki, kje je bila posneta in kdo je njen avtor. Sodelujete lahko z večjim številom fotografij.

Najboljše fotografije bodo nagrajene na novoletni zabavi, zato se splača potruditi!

Paklenica 2013

Tudi letos bo alpinistična šola AK Vertikal imela letni del predavanj v Paklenici. Seveda na stalni lokaciji od 31.10.2013 do 2.11.2013. Tečajniki se vse dogovorite pri vodji AŠ, vsi ostali pa datume bivanja sporočite do 23.10.2013, na naslov sis.mitja@gmail.com.

Zbirajo se tudi predlogi za filmski večer!

Se vidimo.

Jesenska plezarija

Super občutek je, ko pričakuješ, da se bo sezona počasi izpela, potem pa plezaš najlepše smeri leta. Po tem, ko sva se v četrtek z Brvarjem martinčkala na Golem soncu v Skuti, me je v petek ob devetih zvečer, kot je zanj že v navadi, poklical Marjan. Na hitro sva se dogovorila za Vežico, naslednj dan pa …

Kljub slabi spodbudi dežurnega vremenarja na Arsu, ki je po telefonu odsvetoval vsakršne aktivnosti po hribih, sva premočena do kože grizla v strm breg. Če ne drugega, bova naredila en krog po Kamniških alpah. Škoda le, da vso kramo vlačiva s sabo, ko bi nahrbtnika lahko pustila v avtu. Še dobro, da ju nisva, sva ugotavljala malo višje in upala da bodo razmere “za kakšno štirko stisnit”, malo za tem pa je Marjan že dražil z Akademsko, ki se jo, tudi povsem mokro, baje še vedno da zlezt… Naposled sva pristala v Gromski streli VI/V, 260m.  Smer je lepa, a povsem neopremljena, skala kompaktna, previs zajeten, poka v zgornjem delu pa za vriskat. Kljub gosti megli sva uspela ujeti sestopno grapo in se po štirih urah lepega plezanja spustiti nazaj v dolino. Ja, jesenska pleza je lepa pleza, tudi ko je razmera slaba 😉

Vpis v Alpinistično šolo 2013/14

Včeraj je v Turncu uspešno potekalo spoznavno-informativno plezanje alpinistične šole. V sproščenem vzdušju smo odgovorili na marsikatero vprašanje, hkrati pa spoznali kandidate, s katerimi se bomo v prihodnjih tednih še veliko družili.

Kljub odličnem odzivu pa vsem kandidatom, ki včeraj morda niste utegnili priti, sporočamo, da je na voljo še nekaj prostih mest. Če se želite včlaniti, imate čas še do 10. oktobra. Pohitite, kajti že naslednji teden začnemo s programom usposabljanja. Konec meseca nas namreč že čaka prvi obsežnejši sklop – izlet v Paklenico in letna tehnika v kopni skali.

Dodatne informacije.

Odprtje plezalne stene na OŠ Pirniče

Vse plezalne navdušence vabimo, da se preizkusijo v nakloninah naše klubske stene na OŠ Pirniče. S plezanjem na steni smo pričeli že ta teden. Zunanji plezalci ste toplo vabljeni ob torkih med 20. in 23. uro. Enkratni obisk znaša simboličnih 5€, sezonsko vstopnico pa si zagotovite že za 80€.  Plačilo lahko opravite pri dežurnem plezalcu na licu mesta. Vabljeni!

Četrtkovi sestanki ponovno ob 20:00

Poletje se poslavlja, z njimi pa tudi plezanje v velikih stenah in sestankovanje v poznih urah. Zaradi krajšega dneva so torej klubski sestanki z naslednjim četrtkom ponovno na sporedu ob 20. uri.

Vabljeni na klub, kajti dogajanje v naslednjih tednih bo pestro. Prihodnji teden med nami pozdravljamo svežo kri – tečajnike alpinistične šole 2013/14, v oktobru pa se nam obetajo tudi številna predavanja in potopisi. Že včeraj je David Kobilica pripravil odlično predstavitev plezalnega tedna na Korziki, prihodnjič pa bo na vrsti potopis Maje Jereb iz potepanj po Pirenejih.

AŠ 2025

Utrinek

Vremenska napoved
Zadnji komentarji
Arhivi zapisov