Sestanki ob 19:30!
V četrtek 19.11. ob 21h pričnemo s klubskimi treningi spinninga pod vodstvom Tomo Šetine. Vsi prijavljeni boste o tem obveščeni tudi po e-pošti.
Zaradi četrtkovih treningov pa je prestavljen tudi klubski sestanek, ki bo v zimskem času tako potekal med 19:30 in 20:30!
Tečaj športnega plezanja
Jutri v soboto 24.10, bomo s tečajniki izvedli tečaj športnega plezanja v plezališču Vipavska Bela. Zbor je ob 8h, na Dolgem mostu, nato pa se odpravimo na kavo. Kdor zamudi, nas lahko ujame v bližnji gostilni.
Vabljeni vsi športni plezalci in plezalke, frikoti, frikice, alpinisti, alpinistke, takšni in drugačni inštruktorji ter ostali pripravniki.
Skupna tura v soboto!
V soboto 10.10. se s tečajniki odpravljamo na skupno turo. Dobimo se na velikem parkirišču pod Šmarno goro. Odhod je izpred ob 5:57!
Kdor zamudi, lahko pride za nami v Kamniško Bistrico, od koder se bomo odpravili raziskovat brezpotja Repovega kota. Vabljeni vsi člani!!!
Skupna tura
V nedeljo 11. oktobra bomo imeli skupno spoznavno turo s tečajniki generacija 2015/16. Najverjetneje bomo po brezpotjih raziskovali območje Repovega kota, možni so tudi alternativni predlogi. Podrobnosti bomo dorekli na četrtkovem sestanku!
Smučanje Val Thoron
Kot vsako leto Tomo tudi letos vabi na januarsko smučanje v Val Thorenu. Smučali bomo med 23. in 30. januarjem 2016. Dodatne informacije o prevozu, cenah, apartmanih … vam bo priskrbel Tomo Šetina.

Obvestilo: Plezanje v plezališču Turnc
Zaradi spoznavnega plezanja in pričetka nove sezone alpinistične šole, bo v četrtek, 24.9. od 16.ure dalje sektor Garderoba v plezališču Turnc zaseden. Da bi se izognili gneči in slabi volji, naprošamo plezalce, da v omenjenem terminu plezajo v ostalih sektorjih plezališča.
Najlepše se zahvaljujemo za razumevanje!
AK Vertikala
Agnolin-Carratu v Divji kozi
Dostopila sva z bivaka Gorizia v Belih vodah. Namesto stare podrte poti čez Trbiško škrbino je sedaj odprta nova, ki poteka en graben bolj vzhodno. Je označena in lepo prehodna, terja pa veliko pozornosti, ker je enostavno zdrsnit na strmem, zbitem šodru.
Vstop v smer je jasen: levo od najnižje točke stene, malo pod velikim balvanom. Jasen je tudi potek. Edino… ko sva prišla na polico pod strme zajede/kamine (približno polovica smeri), so izgledali strašljivo pokonci in gladki, na desno pa te vabi polica, ki je kot pločnik. Skušnjavi se moraš upreti in pogumno zalezti navzgor. Po prvih par metrih krušljive skale se začne pa taprava uživancija. V najtežjem cugu sem jaz našla 3 kline, Dolfa pa bolje vidi in jih je naštel 5. Vse ostalo nabiješ sam. Razpoke so, vendar so kar prevečkrat slepe, kjer pa ni čvrsto, je pa šoder. Skratka… včasih nabijaš in samo čakaš, da bo nafta začela špricat.
Na turi sva uživala v toplem jesenskem soncu in občudovala prostrano gorovje Viševe skupine, pa čez dolino vse od Kanina do Rombona, pa zavidala kozlom, ki so se sončili, kot da je cel svet njihov… Po preplezani smeri sva se vrnila na bivak Gorizia.
Če bo kdo zašel v tiste konce, priporočam tole stran z informacijami: www.quartogrado.com
Alpinistična šola 2015/16 (video)
Z aktivnostmi letošnje alpinistične šole bomo pričeli 24. septembra ob 16:30, ko bomo, tako kot vsako leto, v plezališču Turnc organizirali (neobvezujoče) spoznavno plezanje za vse kandidate.
Tam se boste lahko pogovorili z alpinističnimi inštruktorji ter ostalimi člani kluba, dobili dodatna pojasnila ter vprašali, kar vas zanima. Aktivnosti se bodo nadaljevale v oktobru z vajami v telovadnici, obiskom plezališča ter spoznavno turo v gore.
Med novembrskimi prazniki bomo organizirali tečaj skalnega plezanja, v Paklenici (podaljšan vikend), v zimskem času pa bo na sporedu tečaj zimske tehnike. Tekom sezone si bodo sledila tudi številna predavanja, skupne ture, lahko pa se boste seveda vključili v ostala delovanja kluba, uporabljali klubsko plezalno steno (OŠ Pirniče) ter na rednih četrtkovih sestankih dobili partnerja za plezalne ture v času vikenda.
Celotni program šole si sicer lahko ogledate na naši spletni strani.
Včlanite se lahko že pred spoznavnim plezanjem in sicer vsak četrtek po 20.uri na rednih klubskih sestankih na Pločanski ulici v Ljubljani.
Dobrodošli v svet Vertikale !!!
Prisojnik, Čez plati in Deržaj-Šlibar
V soboto smo v dveh navezah šli plezat v Prisojnik, Ferenc in Polona sta šla v južno steno, jaz in Meno pa v zahodno, ker nama paše plezati v mrazu in vetru. Da nebi slučajno imela kaj sonca, sva štartala še zgodaj zjutraj, tako da sva celo smer plezala v senci. Logično ane 🙂
Začela sva v smeri Čez plati, V+/IV, prvi trije raztežaji – sploh vstop v smer, ponujajo zelo lepo plezanje. Nato sva prišla do famozne plate, ki se jo verjetno vidi že iz Trente, od katere pa nimaš kaj dosti, ker jo preplezaš po kaminu na sredini. Sam kamin bi bil zelo lep, če nebi bil naložen z velikimi majavimi balvani, dva sveža podora kažeta na to, da bojo verjetno v kratkem vsi odleteli dol. Ključno mesto smeri je v desno nagnjen previsen prehod v kaminu, ki je bolj šestica kot V+. Možnosti za varovanje ni. Izstop iz smeri je v obliki popolnoma razsute prečke, nad katero grozijo nestabilne luske. Z eno od teh 200kg lusk je Meno doživel bližnje srečanje, hvala bogu brez posledic.
Na vrhu smeri sva potem prečila daleč v desno, čez travnike in grape, do smeri Deržaj-Šlibar, ki se začne kot dokaj dolgovezen vzpon po lahki grapi, je pa tam zanimiv in divji ambient.
Navezala sva se samo v zadnjih dveh raztežajih, za katera pa sva porabila skoraj toliko časa, kot za celo prejšnjo smer. Plezanje poteka po platah levo od zajede, zgledajo pa kot mozaik – od plat odstopa 10cm zgornji sloj, klina se ne da zabiti, frendi so neuporabni. Prvi raztežaj je ocenjen kot IV-V, vendar petice tam nisem zaznal :). Izstop v obliki IV zajede je očitno odletel v dolino, tako da sva po kaki uri blodenja in iskanja prehodov izplezala levo na greben in na vrh.
Z izjemo prvega raztežaja Čez plati, sta obe smeri popolnoma neopremljeni. V kaminu je en štant in en slab klin 5m pred ključnim mestom, v platah Deržaj-Šlibar pa sva našla samo en klin.
PS. Ferenc svetuje, da vsi morebitni interesenti vzamejo s seboj metlo ali lopato, da lahko skidajo mozaik iz plat. Na voljo je v Tičarjevem domu 😉



